Hakkımızda

Hakkımızda

Maki Fide

Kalite ve güveni kendimize en önemli ilke olarak benimsediğimiz işletmemizde, aşılı ve düz fide üretim tesisi olarak aşılı domates, patlıcan, hıyar ve karpuz gibi sebzelerin fidelerini üretmektedir. Maki Fide sadece sera sebzeciliğinde değil Türkiye’nin tamamında, açık tarla sanayi domatesi fideleri dahil marul ve lahana gibi soğuk sebze fidelerinin de üretimini yapmaktadır.

Tarihçe

Maki Fide Antalya’da hazır fide üretiminin öncü kuruluşlarındandır. 1998 yılında Maki Tarım ve Ticaret A.Ş olarak kurulmuştur. 50 dekar alanda yılda 100 milyon fide üreterek tarım sektörüne hizmet vermektedir. Maki Fide Kumluca bölgesinde , düz ve aşılı olmak üzere iki ayrı üretim tesisine sahiptir. Her türlü otomasyon sistemlerine sahip modern seralarda üretim yapılmaktadır. Maki Fide, üretim esnasında her türlü tedbiri sağlamaktadır. Fidelerin sağlığı açısından hijyen önlemleri maksimum düzeyde alınmış ve buna ek olarak herhangi bir hastalık bulaşma riskine karşı aşılı ve düz fide üretim tesisleri, üretim makinaları, kapları işçileri ve personelleri birbirinden ayrı iki tesis olarak kurulmuştur.

Hedefler & İlkeler

Maki Fide

Hedefimiz, Türkiye’nin ihtiyaç ve beklentilerini tam anlamıyla karşılayacak güvenilir fideler üreterek sektöründe lider bir marka olmaktır. Yönetim ve tüm çalışanlar olarak belirlediğimiz bu hedefe, üreticilerimiz ve tedarikçilerimizle birlikte büyüyerek,karlılığımızı ve verimliliğimizi artırarak, Toplam Kalite yönetim anlayışını benimseyerek ulaşabileceğimize inanıyoruz. Maki Fide olarak yasalara ve ahlaki kurallara uygun davranan,çevreye değer veren bir yaklaşımla üretim yapan,üreticinin korunmasını ve bilinçlenmesini destekleyen,üreticilerimiz ve toplum için değer yaratan katılımcı yönetim şeklini benimseyen bir şirket olarak varlığımızı sürdürmek istiyoruz. Maki Fide olarak Türkiye tarımının ilerlemesine katkıda bulunmak ve üreticilerimizi bir iş ortağımız olarak görmek suretiyle çalışmaktayız. Ülkemiz tarımı çiftçisinin var olmasıyla bizlerinde var olabileceği bilinciyle geleceğe doğru ilerliyoruz. Bu hedefe ve çalışma sistemlerindeki etkinliklerin iyileştirileceğini ve her zaman Üretici Memnuniyeti için çalışacağımızı taahhüt ediyoruz.

Maki Fide Antalya’da hazır fide üretiminin öncü kuruluşlarındandır. 1998 yılında Maki Tarım ve Ticaret A.Ş olarak kurulmuştur.

İletişim

Mail Adresimiz 
info@makifide.com

Telefon Numaramız 
+90 242 887 62 29

© Tüm Hakları Saklıdır 2022, Maki Fide